ריברסינג ויצירת מציאות

בכל אחת ואחד מאיתנו קיימת יצירתיות נפלאה ומופלאה וכישרון רב. בכל אחת ואחד מאיתנו קיים רצון ליצור ולתת ביטוי לחלק הרגשי הפנימי ולהגשים חלומות. יחד עם זאת, אנו שואלים מדוע אנו לא מצליחים להביא לידי ביטוי את היצירתיות שלנו?
מדוע אנו לא מצליחים להגשים את עצמנו? מה חוסם אותנו? איזה חלק בתוכנו לא רוצה או עצור? לא מעט אני שומע מטופלים האומרים “אני מרגיש שמשהו בפנים משותק”, “אני לא יכול”, “אני לא יודע אם אני בכלל מסוגל”, “אני לא יודע…”. כל אלו ללא ספק מעידים שהבטחון העצמי שלנו נפגע, ושהתקשורת הפנימית שלנו עם עצמנו לא הרמונית.

מה עם הרגשות שלנו?
כאשר אנו מדחיקים רגשות, אנו מאחסנים אותם בגופנו ובכך פוגעים במשולש גוף – נפש – רוח. לכעס למשל (כלפי אחרים או עצמנו), יש אנרגיה עוצמתית והרסנית ביותר. אני יכולים להרגיש טוב ברובד הפיזי עד אשר מופיע חולי בגופנו. בדומה לכעס גם להתפרצויות רגשיות בלתי מאוזנות יש השפעה דומה. ככל שנמשיך להדחיק רגשות, ובמקביל להגיע לידי הצלחה ומימוש עצמיים, הדרך תהיה קשה ודורשת זמן ארוך. אנו נמשיך לספר לעצמנו סיפורים כמה הכל…. קשה ורחוק!
ובכל המסע הזה, את מי שכחנו לאהוב? את עצמנו! המקום בו אתם לא שופטים או מבקרים את עצמכם על הפעולות והמחשבות שלכם, הוא המקום בו קיימים קבלה, אהבה עצמית ובטחון מלא. נסו להקשיב במקום הזה כיצד הגוף מרגיש. כל דבר שנרצה ליצור מתוך אותו בטחון עצמי, הקשבה ואהבה, יהיה רווי שמחה, יצירתיות ומוטיבציה פנימית הרמונית ומלאת אנרגיה. הריברסינג הוא תהליך טיפולי המניע ממקום של סגירות לפתיחות ובאמצעותו יוכל המטופל להתחיל לממש את עצמו.

טיפול הריברסינג
נשימה מודעת עוזרת לנו לשחרר את כל אותם מחסומים בין התת מודע לרצון המודע ולהרפות מחוסר הגמישות הנפשית שהתקשתה על פתרון הבעיה. בריברסינג אנו בודקים מספר דברים; מה למדנו על עצמנו במשך החיים, מה אנו זוכרים שאמרו לנו, אילו השוואות עשו לנו עם אחרים ועוד. מתוך אותם מילים, קולות, הערות וחוסר עידוד למדנו לספר לעצמנו סיפור על עצמנו ועל היכולות שלנו.
לכל אחד ואחת מאיתנו יש קול פנימי. קול זה הוא המדוייק והנכון עבורנו, רק אנחנו יודעים מה נכון עבורנו. הריברסינג מעורר ופותח מרחב חדש ונקי בו נוכל לשמוע ולפעול על פי אותו קול פנימי, ולא להיות מונעים מאותם ביקורות כאבים ריגשיים שחווינו בשנים המוקדמות לחיינו, ואף כאנשים בוגרים.

תהליך הריברסינג מפגיש אותנו עם החלקים העצורים בתוכנו. במהלך הטיפול קצב הנשימה משתנה כך שכל הגוף נפש שלנו נמצא בתנועה. אנו נעזרים בכל חלקי הגוף, משתמשים בכוח החיים לחיות, ומביאים את המטופל להרגיש את הרצון לחיות, להרגיש, ולבטא את כל הגוף כשותף לחוויית החיים הזו.
לעיתים במהלך הטיפול המטופלים פוגשים חלקים בהם הם מרגישים נבוכים ולכן הם נסגרים. כאן אני מעודד את המטופלים להמשיך לנשום, לתת ביטוי מלא לכל תנועה לכל נשימה ולכל קול שיוצא מתוכנו. על ידי המשך הנשימה המודעת, המטופל פוגש את חוסר הביטחון ואי הנעימות, ואת המקומות בהם הוא נסגר ומתבייש בעצמו. בזכות התהליך ההדרגתי המטופל לומד לשחרר ולקבל את עצמו כמו שהוא.
הטיפול הוא מעין חממה בה המטופל גדל וצומח. הטיפול מחליף את השיפוט והביקורת באהבה, הכלה, עידוד, פרגון ותמיכה מלאה. כאשר המטופל יוצא אל העולם הגדול משוחרר ומחוזק בו אין שום דבר שעליו להתבייש בו, הוא מרגיש יכולת לנשום ותחושת לידה מחדש. זוהי ללא ספק חוויה עוצמתית ביותר.

’לאהוב’ אין הכוונה להרגיש טוב יותר ומעל כולם, כולנו שווים ובעלי אותו ערך קיומי. כשאני אוהב, מקבל ובטוח בעצמי, אני יכול לאהוב ולראות את האחר ולקיים את הפסוק: “ואהבת לרעך כמוך”. ככל שנתעורר מוקדם יותר כך נטיב עם עצמנו ועל הסביבה בה אנו חיים.

הגוף-נפש-רוח שלנו הם כמו מגנט: מה שנשדר אל העולם זה מה שנקלוט בחזרה.

מה תרצו לשדר?
עכשיו הוא הזמן לקחת אחריות על חיינו ולצאת למסע פנימה.

תגובות

אין תגובות עדיין

השאר תגובה