אודות

יוסף וקנין

יוסף וקנין – פסיכותרפיסט הוליסטי

הפסיכותרפיה (הטיפול בנפש) רואה את האדם כיחידה אחת שלמה המורכבת מגוף- נפש- רוח. ההנחה היא שכל קושי, משבר, חולי שאנו חווים בחיינו קשור קשר ישיר לשלושת המרכיבים של האדם. על כך נאמר “נפש בריאה בגוף בריא”.

כל חוויות החיים שלנו לימדו אותנו על החיים מתוך ראיה סובייקטיבית אישית שלנו, יצרנו לעצמנו אמונות על החיים ועל עצמנו. לא תמיד אותם אמונות מקדמות אותנו בחיינו, לפעמים הם קו ההגנה שלנו. בטיפול אנו לומדים להרחיב את הראיה שלנו ולהבין את דפוסי ההתנהגות בחיי היומיום.

הטיפול מתאים לכל אדם באשר הוא; החל משינוים ומשברים בחיים, קשיים בזוגיות, בתעסוקה, בקשרים משפחתיים וקשיים חברתיים וכמו גם בעיות פיזיולוגיות שמקורן ברגשות מודחקים.

אני מאמין שכל אדם הרוצה לשנות דבר מה בחייו יכול ומסוגל לכך. בכל אחד ואחת מאיתנו קיים פוטנציאל להגשמה ולצמיחה אישית. מתוך ניסיון רב בטיפול, תמיכה ועידוד, ראיתי כיצד אנשים התקדמו בחייהם ויצרו לעצמם מרחב וחיים מלאי שמחה והגשמה.

שיטות הלימוד והטיפול באמצעותן אני מטפל נבנו ונרכשו לאורך שנים ממיומנויות מגוונות. אלו הן חלק ממגוון השיטות בהן אני מסתייע:

פסיכולוגיה אדלריאנית – מנחה קבוצות להורות מטעם מכון אדלר
רייקי מסורתי – מנחה קבוצות ללימוד רייקי 1+2 ומאסטר)
הילינג אנרגטי – ראש מגמה בקולג’ לרפואה משלימה
הנחיית סדנאות מודעות
דימיון מודרך
פרחי באך
מדיטציה
שיחזור גלגולים קודמים
ריברסינג – נשימה מודעת
עיסוי שוודי ורקמות עמוקות
פאנג שוואי אסכולת המגבעת השחורה

תרומה לקהילה

נתינה ללא גבולות היא הדרך שלנו ליצור יש מאין, לפזר אהבה ולהתמלא אושר. כך אני מאמין, ובמשך השנים היתה לי הזכות להתנדב ולהעניק לקהילה בה גדלתי.
הנחיית קבוצות לאלמנות פנסיונריות בעיריית חיפה
הקמה וניהול קבוצת הילרים בהתנדבות לטפל בחולי סרטן סופניים בשיתוף ד”ר שפירא
טיפול בילדים במחלקת כירורגית בבית החולים בני ציון בשיתוף ד”ר מוגלינר

במשך השנים התנסיתי בלימודים, סדנאות, טיפוליים פרטניים, הייתי בנוכחתו של יוגי רמהקרישננדה במשך שבעה חודשים, נסעתי לאוסטרליה ומצאתי את עצמי במסע אסטרלי, ועוד חוויות ומסעות רבים. מאז ועד היום אני לומד ומכיר את עצמי עוד ועוד. את חיי אני מקדיש ללימוד והעברת הידע לכל אדם באשר הוא הרוצה והשואף לגדול ולהיות במקום טוב יותר בחייו.

אני מזמין אתכם לצאת למסע אל עבר הריפוי העצמי שלכם, לגלות את החוזקות והיכולות הקיימות בתוככם.

בברכת בריאות ושמחה גדולה יוסף וקנין